Gaye Bilişim yazılım, elektronik ve eğitim alanında profesyonel danışmanlık hizmeti sunar.

 • Merkez

  Petrol İş Mahallesi Levent Sk. No 13/A Kartal/İSTANBUL

 • Telefon

  0 (216) 519 27 32

 • Email

  info@gayebilisim.com

PROJELER

Drk Sipariş ve Lojistik Operasyon Sistemi

Drk Sipariş Sistemi ve Lojistik Operasyon, sipariş sistemi ve operasyon olmak üzere 2 bölümden oluşan bir sistemdir.

Sipariş Sistemi

Sipariş kısmı adından da anlaşılacağı gibi sistemde kayıtlı bulunan firmaların çeşitli amaçlarla kullandıkları maddelerin drk lojistik tarafından fabrikalarına ulaştırılması için istenilen tarihte ve miktarı ve rotayı seçerek sipariş ettikleri bir modüldür.

Müşteriler bu alandan siparişlerinin durumunu, detayını ve nerede olduğunu görebilir yada yeni bir sipariş oluşturabilirler.

Lojistik Operasyon

Lojistik Operasyon bölümü ise tüm operasyonun yürütüldüğü kısımdır. Çeşitli modüller içerir.

Lojistik Operasyon modülleri:

 • Yetkilendirme
 • Duyuru Modülü
 • Personel Yönetim Modülü
 • Firma Yönetim Modülü
 • Rota Modülü
 • Ürün Modülü
 • Sipariş Modülü
 • Araç Modülü
 • Çember Modülü
 • Araç Çember Modülü
 • Araç Konum ve Kontrol Modülü

Yetkilendirme:

Bu alanda yönetici ve normal kullanıcı olarak 2 tür kullanıcı bulunur. Yönetici tüm yetkilere sahipken normal kullanıcılar sadece yöneticinin kendilerine verdiği yetkilere sahiptir. Bazı kısımlara erişimleri kısıtlanmıştır.

Yöneticiler yeni personel ekleyebilir, personeli silebilir veya bilgilerini güncelleyebilir ve yetkilerini düzenleyebilirler.

Duyuru:

Bu alanda duyuru ekleme yetkisi olan kişiler yeni bir duyuru yayınlayabilir ve hali hazırdaki duyuruları güncelleyebilir ve silebilir. Duyurular bitiş tarihinde sona ererler.

Duyurular sistemdeki kullanıcılar tarafından görünür ve okunmamış olan duyuru adeti popup olarak sisteme her girişlerinde ekrana çıkar. Bitiş tarihi geçmiş olmasına rağmen eğer okumamış ise o duyuru o kişiden silinmez.

 

Personel Yönetimi:

Bu alanda yetkisi olanlar yeni personel ekleyebilir, personeli silebilir veya bilgilerini güncelleyebilirler.

Firma Yönetimi:

Bu alanda yetkisi olanlar yeni firma ekleyebilir, firmayı silebilir veya bilgilerini güncelleyebilirler. Her firmanın bir veya birden fazla fabrikası ve bu fabrikaların yetkili kişileri bulunur. Bu alanda bu bilgilerde eklenebilir, güncellenebilir.

Rota Yönetimi:

Bu alanda yetkisi olanlar yeni rota ekleyebilir, rotayı silebilir veya bilgilerini güncelleyebilirler. 

Ürün Yönetimi:

Bu alanda yetkisi olanlar yeni ürün kategorisi ekleyebilir, kategoriyi silebilir veya bilgilerini güncelleyebilirler. Mevcut ürünleri fabrikaya göre listeme yapabilir, yeni ürün ekleyebilir, silebilir veya güncelleyebilirler.

Sipariş Yönetimi:

Bu alanda yetkisi olanlar gelen siparişleri ve detaylarını görebilir ve onaylayabilirler.  Siparişin durumu değişince ilgili kişiler bunu ara yüzde görür ve otomatik olarak detaylar mail atılır. Siparişi veren ile sipariş ile ilgilenen yetkili kişi sipariş detayı kısmında birbirleriyle yazışabilirler.

Araç Yönetimi:

Bu alanda yetkisi olanlar mevcut araç listesini görebilir ve bilgilerini güncelleyebilir, silebilir veya yeni bir araç ekleme yapabilirler. Ayrıca aracın müsait olup olmadığı bilgisi de görüntülenebilinir.

Çember İşlemleri:

Bu alanda yetkisi olanlar araç takvimini görebilir. Araçlara atanmış rotalardan oluşmuş çemberleri ve planlanan varış ve bitiş tarihleri görebilirler ve gerekirse bu araçlar için bu planı iptal edebilirler.

Araç Çember İşlemleri:

Bu alanda yetkisi olanlar gelen siparişleri araçlara atayarak bir yönetim planı oluşturabilirler.

Müsait araç listesinde boşta olan araç listesi gelmektedir. Seçilen rota ve tarihlerde araçların müsait olup olmadığı görüntülene bilinir. Bu sayede hangi sipariş için hangi rota veya rotalar kullanılacağı ve hangi ürünün hangi araçta ne kadar olacağı ve aracın ne zaman nereden kalkıp nereye varacağı bu işlemin tahmini süreleri ve tarihleri buradan ayarlanır. İşlem bittikten sonra bu detay takvimde ve çember işlemleri kısmında görünür.

Araç Durumları:

Bu alanda yetkisi olanlar araçların veya belli bir aracın o andaki konumlarını harita üzerinden görebilirler. Ayrıca aracın hangi şoför tarafından sürüldüğü aracın hız, km ve yakıt durumu bilgisi de görüntülenir.

DRK Lojistik bir sürü kontrol noktasına sahiptir. İstenirse belli bir tarih aralığında belli bir aracın veya araçların bu kontrol noktalarına girip girmedikleri listesi görüntülenebilir. Her araçta gps sistemi bulunmaktadır. Bu kontrol tamamıyla otomatik olarak gerçekleşmektedir.