Gaye Bilişim yazılım, elektronik ve eğitim alanında profesyonel danışmanlık hizmeti sunar.

 • Merkez

  Halil Rıfat Paşa Mahallesi Yüzer Havuz Sokak
  Perpa İş Merkezi B Blok Kat 8 No 1095 Şişli/İstanbul

 • Telefon

  0(212) 392 93 74

 • Email

  info@gayebilisim.com

PROJELER

Gmail Gsuit Uygulaması

Gmail G-Suite Uygulaması

Google Gmail’in G-Suite eklentisi alınarak gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Uygulama içerisinde, alınan alan adı hesaplarına sahip kullanıcıların maillerine erişim ve silme işlemleri yapılmaktadır. Uygulama içerisinden girilen “Message-ID” ile bütün kullanıcılarda arama yaparak, bu “Message-ID”sine sahip bütün mailleri kullanıcıların mail adreslerinden silmektedir.

Ayrıca silinen maillerin detaylı bilgileri veri tabanına yazılmakta ve uygulama içerisinden görüntülenebilmektedir.

Silinen maillerin kim tarafından yollandığı, kimlere ulaştığı, mailin geldiği tarih, eğer mail dışarıya çıkarıldıysa, kime gönderildi, ne zaman gönderildi gibi veriler kayıt altına alınmaktadır. Ayrıca elde edilen bu kayıtlar direkt olarak Excel dosyasına dönüştürülebilmektedir.

Büyük bir şirketseniz ve size ait birden fazla alan adı mevcutsa, uygulama içerisindeki menüleri kullanarak bütün alan adlarına ait mailleri sorgulayabilir ve mailleri silebilirsiniz.

Aranan mailler Gelen kutusunun dışında gönderilenler, spam vb. yerlerde de aranmaktadır. Sadece Chat’ten gönderilen veriler aranmamaktadır.

Çok fazla mail trafiğine sahipseniz, spesifik olarak belirtilen zaman aralığındaki bir maili silme işlemi de yapılabilmektedir.

Kullanım Alanları

 1. Bir yönetici olduğunuzu düşünün. Bütün çalışanlarınıza önemli bir mail attınız ve mail içerisinde yanlış bir bilgi yazdınız. Bu gönderdiğiniz maili bütün çalışanlarınızın mail kutusunda silmek isteyebilirsiniz. Bunun için sadece uygulamaya gönderdiğiniz mailin “Message-ID” sini yazmanız yeterlidir.
 2. Kurumsal bir şirketsiniz ve size dışarıdan sürekli spam olarak mail atılmakta. Siz de gelen bu mailleri, şirket bünyesindeki hangi çalışana da geldiğini görmek ve onlardan da silmek isteyebilirsiniz.
 3. Daha önce iş yerinizden kötü bir şekilde ayrılan birisinin, içeriğinde şirketinize ait veriler olduğunu ve bütün çalışanlarınıza attığını düşünün. Ve daha da kötüsü çalışanlarınızdan birisinin de bu maili diğer üçüncü bir kişiye attığını düşünün. Gelen bu mailleri bütün çalışanlardan silmek ve çalışanlarınızdan birisinin bu maili dışarı çıkarıp çıkarmadığını görmek isteyebilirsiniz. Bu durumda “Message-ID” kullanarak bunların hepsine erişebilirsiniz.