Gaye Bilişim yazılım, elektronik ve eğitim alanında profesyonel danışmanlık hizmeti sunar.

  • Merkez

    Petrol İş Mahallesi Levent Sk. No 13/A Kartal/İSTANBUL

  • Telefon

    0 (216) 519 27 32

  • Email

    info@gayebilisim.com

PROJELER

Lojistk Bakım ve Ticket Uygulaması

LOJİSTİK BAKIM VE TICKET TAKİP UYGULAMASI

Bir lojistik bünyesindeki araçların takibi, bakımı ve onarımı gibi bütün eylemleri içeren bir uygulamadır.  Uygulama içerisinde Admin, Yönetici, Atölye Şefi, Depocu ve Usta olmak üzere 5 kullanıcı tipi bulunmaktadır. Her kullanıcının kendi profil ekranı bulunmaktadır. Profil ekranından kişisel bilgilerini düzenleyerek sistem üzerinde güncelleme yapabilmektedir.

Belirlene E-posta adresi ve şifre ile sisteme giriş yapılmaktadır. Şifresini unutan kullanıcılar için “Şifremi unuttum” ekranı kullanılarak şifrelerini öğrenebilmeleri sağlanmaktadır.

Uygulama içerisinde kaza, bakım ya da arıza sebebiyle tamirata gelen aracın tamirat süreci boyunca gerçekleşen adımları takip edilebilmekte ve kayıtları tutulabilmektedir. Kaza, bakım ya da arıza sebebi ile gelen araç için Atölye Şefi tarafından problemi belirten detaylı bir kayıt açılmaktadır. Oluşturulan bu kayıt ile iş emri oluşmaktadır. Oluşturulan bu iş emri sistem içerisinde sadece müsait olan bir veya birden fazla ustaya atanabilecektir.

Şekil 1: Kayıt Ekranı

Usta sisteme giriş yaptığında üzerine atanmış olan “Ticket” ı başlatabilir. Ticket için gerekli kayıt formunu inceleyerek tamirat için gerekli malzeme listesini seçmesi gerekmektedir. Bu andan itibaren Ticket süreci başlamış bulunmaktadır.  Bu Ticket için gerçekleştirilen bütün işlemlerin kayıtları tutulmaktadır. Bu kayıtlarda hangi ustanın hangi tarihte hangi işlemi yaptığı ve Ticket’ın güncel durumu kaydedilmektedir. Gerçekleştirilen bu işlemler her Ticket için Özet ekranında kronolojik olarak gözükmektedir. Bütün gerçekleştirilen işlemler sonucunda Usta Ticket’ı kapatacaktır ve işlem sonlanacaktır.

Şekil 2: Ticket Ekranı

 

Depocu ise oluşturulan Ticket’lar için gerekli malzemeleri Usta’lara temin etmek ile görevlidir. Malzemelerin stok takibi Depocu tarafından yapılacaktır.  Depocu eksilen malzemeler için satın alma talebi oluşturabilir. Eğer satın alma talebi acil olarak yapılması gerekiyor ise; “Acil Talep” seçeneğini onaylayarak talep oluşturduğunda, Satın alma ekibine mail olarak bildirim gitmektedir.

Gelen satın alma talebi doğrultusunda istenilen malzemeden istenilen adet kadar satın alma gerçekleşmelidir. Satın alma ekranından talep onaylandığı anda sisteme kaydı düşmektedir.

Admin panelinde ise Menü düzenlemesi ve yetkilendirme yapılabilmektedir. Ayrıca kullanıcı ekleme, düzenleme ve kullanıcı tipi ekleme işlemleri de bu panelden yapılabilmektedir.

Şekil 3: Menü Yetkilendirme Ekranı

Yönetim panelinde ise sürücüler, araçlar ve şantiyeler için ekleme, düzenleme ve silme işlemleri yapılmaktadır.